Straight Flush Nedir?

 

Poker dünyada en çok oynanan şans oyunlarından biri olmaktadır. Pokere aslında sadece şans oyunu demek de doğru olmaz. Aslında tam bir taktik ve beceri oyunudur. Sağlam sinirlere, oldukça renk vermeyen bir yüze ihtiyaç vardır. Pokerin en iyi oyun hamlesi ise blöftür. İyi blöf yapan ve elindeki kartı karşı tarafa belli etmeye kişi pokerde kazanan kişidir. Poker en az 2 en fazla 5 kişi ile oynanmaktadır. Peki, Straight Flush nedir? Pokerde 5 kartın yan yana gelmesi ile oluşan bir takım kazanma durumları vardır. Bu kazanımlar eldeki en iyi 5 kart sonucunda olmaktadır. Straight Flush da en iyi renk kartı demektir.

  • Aynı renkten olan 5 kartın yan yana gelmesi ile oluşmaktadır.
  • Kartların sayılarının pek bir önemi yoktur.
  • Sinek destesinden, karo destesinden, maça ve kupa destesinden 5 tane kartın birleşmesi ile Straight Flus oluşmaktadır.

Aynı Renkten Beş Kağıt Straight Flush Oluşturur

Straight Flush ne demektir? Sorusunun aslında en iyi cevabı, böyle bir elde kazanan taraf sizsiniz demektir. Bu el en zor gelen ellerden biridir. Geldiği zaman da kesinlikle elin sahibi oyunu kazanır demektir. Bu seri de bir kağıdı ancak Royal Flush geçebilir fakat bu şekilde bir elin karşı tarafa gelmesi neredeyse imkansızdır.

Bir önceki yazımız olan Slot Oyunları Sembolleri başlıklı makalemizde Slot Oyunları Sembolleri hakkında bilgiler verilmektedir.